رییس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: هدف طرف مقابل در مذاکرات هسته‌ای تنها توقف برنامه هسته‌ای ایران نبود، بلکه دشمنان ما می‌خواستند مقدمه توقف تمامی اقداماتی که موجب اقتدار کشورمان می‌شود را کلید بزنند.

 

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس، سیدمصطفی میرسلیم رئیس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی نظام طی نشست خبری در محل پایگاه اطلاع‌رسانی تابناک با اشاره به تشییع میلیونی پیکر شهید سردار سلیمانی در ایران و عراق اظهار داشت: برخی حماقت‌های دشمن از جمله به شهادت رساندن سردار سلیمانی اقتدار نظام را بیشتر نشان می‌دهد و ما شاهد بودیم که بعد از شهادت حاج قاسم چه حضور باشکوهی از سوی مردم در صحنه ایجاد شد.

 

وی افزود: آنها که دنبال همه‌پرسی بودند، باید با دیدن چنین تشییع جنازه‌ای، آن هم برای سردار رشید انقلاب اسلامی بفهمند که این تشییع خود یک همه‌پرسی بود و مردم نشان دادند که پای ارکان نظام و اصول انقلاب ایستاده‌اند و خون سردار سلیمانی اقتدار مردم مظلوم ایران را نشان داد.

 

کار شورای نگهبان در بررسی صلاحیت ها ساده نیست. کار شورای نگهبان قضایی نیست بلکه براساس استعلام ها، صلاحیت افراد را بررسی می‌کند. شورای نگهبان را نمی توان معطل بررسی دستگاه قضایی کرد.

 

رئیس شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی با اشاره به مذاکرات هسته‌ای گفت: در مذاکراتی که تحت عنوان مذاکرات هسته‌ای شکل گرفت، در ذهن آنهایی که در میز مذاکره با ما نشستند، تنها متوقف کردن برنامه هسته‌ای نبود، بلکه دشمنان ما می‌خواستند با این مذاکرات مقدمه متوقف کردن تمامی اقداماتی که موجب اقتدار ایران می‌شود را کلید بزنند.

 

میرسلیم تاکید کرد: به همین خاطر بود که در مذاکرات هسته‌ای و اجرای برجام، سخن از مذاکرات در حوزه‌های دیگر از جمله موشکی مطرح می‌کردند.

 

میرسلیم در پاسخ به این سوال کا آیا حاضر است با محمدباقر قالیباف که برخی شائبه‌هایی درباره مسائل مالی در دوره شهرداری تهران برای وی مطرح می‌کنند، در یک لیست انتخاباتی قرار گیرد، تصریح کرد: بنده همیشه مدعی ضرورت برخورد قاطع با فساد در تمام ابعاد آن هستم.

 

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اضافه کرد: اگر نماینده مجلس با دولت زدوبند کرد، فساد سیاسی شکل می گیرد. پیگیری شفافیت از اصول اعتقادی ما است. عده ای که خیرخواه انقلاب نیستند خادمان انقلاب را به مسخره و به مقدسات نظام توهین می‌کنند.

 

وی خاطرنشان کرد: همین ها مدعی حضور در صحنه هستند ولی ظاهر خود را حفظ می‌کنند. طیفی هم که به انقلاب اعتقاد دارند، ممکن است اشتباهاتی هم داشته اند که با تذکر این اشتباهات اصلاح می شود.

 

به گفته میرسلیم، خوب نیست که کسی اشتباه فاحش داشته باشد ولی نباید این فرد با کسی که با نظام و رهبری مشکل دارد، مقایسه شود. باید با معتقدان انقلاب که حالا شاید اشتباه داشته اند همکاری کرد تا مخالفان انقلاب به صحنه وارد نشوند.

 

با اصلاح قانون انتخابات می توان به عملکرد شورای نگهبان کمک کرد، ولی دولت و مجلس قانون را اصلاح نکردند و حالا به شورای نگهبان فشار می آورند.

 

میرسلیم تاکید کرد: کسانی که مورد اشاره شما هستند مدعی‌اند محکومیت قضایی ندارند. الان مردم خودشان باید تصمیم بگیرند کسی نمی تواند مردم را برای رای مجبور کند.

 

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام به عملکرد شورای نگهبان درباره نحوه رسیدگی به صلاحیت داوطلبان انتخابات نیز اشاره و ظهار کرد: کار شورای نگهبان در بررسی صلاحیت ها ساده نیست. کار شورای نگهبان قضایی نیست بلکه براساس استعلام ها، صلاحیت افراد را بررسی می‌کند. شورای نگهبان را نمی توان معطل بررسی دستگاه قضایی کرد.

 

وی افزود: اگر بعد انتخابات دستگاه قضایی حکم محکومیت داد، می توان با آن نماینده برخورد کرد. دیده ایم که دستگاه قضایی با چند نماینده مجلس هم برخورد کرد. با این حال معتقدم که با اصلاح قانون انتخابات می توان به عملکرد شورای نگهبان کمک کرد، ولی دولت و مجلس قانون را اصلاح نکردند و حالا به شورای نگهبان فشار می آورند. البته نمی توان مدعی بود که کار شورای نگهبان صددرصد بدون نقص است.

 

رئیس شورای مرکزی حزب موتلفه درباره اینکه آیا این حزب حاضر است اسامی 130 داوطلب اصلاح‌طلب را که مدعی است تأیید صلاحیت ‌شده‌اند منتشر کند؟ تصریح کرد: از دبیرکل موتلفه بخواهید این اسامی را منتشر کند چون من داوطلب انتخابات هستم و داوطلبان نباید علیه هم افشاگری کنند.

 

جریانی که منافعش به خطر افتاده بود، تلاش می‌کرد، در مجلس خبرگان قانون اساسی اصل ولایت فقیه در قانون اساسی گنجانده نشود.

 

میرسلیم در بخش دیگری از سخنان خود در این نشست خبری اظهار داشت: وقوع انقلاب اسلامی ایران را باید یکی از معجزات تلقی‌ کرد چرا که کشوری که دربست در اختیار استکبار بوده است، به همت یک رهبر دینی و به اتکای مردم متعهد در مقابل اهداف استکبار و آمریکای جهانخوار قرار گرفته است.

 

وی افزود: آزادشدن از یوغ آمریکا، یک پیروزی بی نظیر تلقی می شود. انقلاب اسلامی در منطقه هم وجد زیادی بوجود آورد و در جهان هم نور امیدی به کشورهایی بخشید که از ستم آمریکا رنج می بردند.

 

میرسلیم خاطرنشان کرد: استکبار به جای اینکه اقدام مردم ایران در وقوع انقلاب اسلامی را به رسمیت و محترم بشناسد، از دَر عناد برخورد کردند که اسناد توطئه های آن در لانه جاسوسی وجود دارد.

 

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: بعد از پیروزی انقلاب جریانی که منافعش به خطر افتاده بود، تلاش می‌کرد، در مجلس خبرگان قانون اساسی اصل ولایت فقیه در قانون اساسی گنجانده نشود.

 

وی ادامه داد: مخالفت با انقلاب اسلامی، ولایت فقیه یا مردم سالاری دینی در سال های اول انقلاب آشکارا بیان می شد. بعد تصویب قانون اساسی، اقدام منافقانه کرده یعنی قانون اساسی را در ظاهر پذیرفتند، اما هر اقدامی برای تضعیف انقلاب انجام دادند. آمریکا و دست نشانده های او از پا ننشستند و برای ما مشکلات متعددی ایجاد کردند که هر مشکلی می‌توانست هر نظامی را ساقط کند اما انقلاب مستحکم بود و سرپا ماند.

 

کسانی که دنبال همه پرسی بودند باید سرافکنده باشند زیرا مردم با حضورشان در تشییع نشان دادند پای ارکان و اصول و ارزش های نظام ایستاده اند و این بهترین همه پرسی بود و موجب شد که خون آن شهید به هدر نرود.

 

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین با اشاره به اینکه در حال حاضر مخالفت ها کم نشده است، بلکه بر لجاجت و کینه توزی ها علیه انقلاب افزوده شده است، افزود:  به لحاظ سیاسی انقلاب دستاوردهای مهمی داشته است که یکی از آنها تثبیت نظام و  مشارکت مردم در انتخابات است. 63درصد مردم به طور متوسط در انتخابات ها شرکت می کنند و مردم پای انقلاب ایستاده اند.

 

وی خاطرنشان کرد: هر ساله در راهپیمایی 22 بهمن شاهد حضور مردم هستیم. بعد شهادت قاسم سلیمانی شاهد حضور مردم با هر گرایش سیاسی و مذهبی بودیم که این حضور بی نظیر بود. خود همین حضور یک همه پرسی بود.

 

میرسلیم گفت: کسانی که دنبال همه پرسی بودند باید سرافکنده باشند زیرا نیازی به برگزاری همه پرسی نبود اما مردم با حضورشان  نشان دادند پای ارکان و اصول و ارزش های نظام ایستاده اند و این بهترین همه پرسی بود و موجب شد که خون آن شهید به هدر نرود.

 

وی با اشاره به اینکه مردم هیچگاه در برابر مشکلاتی که دشمنان برای ما درست کردند، سر تسلیم فرود نیاوردند، اظهار داشت: انقلاب دستاوردهای متعددی داشته است. اقتصاد ما در این سال ها باز بوده است و با سایر کشورها تعامل تجاری داشتیم، اما با وجود مشکلات اقتصادی، تولیدات کشاورزی ما چهار برابر شده است.

 

رئیس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: البته هنوز ما همه قابلیت های کشور را نمی شناسیم و از آنها بهره برداری شایسته ای نشده است. در زمینه فناوری، صنعت و علم دستاوردهای ارزنده ای داشته ایم که موجب تعجب و یاس دشمن شد. وجود ایران مقتدر مزاحم منافع آمریکا در منطقه است، بنابراین آنها دنبال مقابله با توان موشکی ایران هستند.

 

مطرح می‌کنند برای نجات از تحریم ها باید به سمت مذاکره برویم، اما مذاکره با چه کسی؟ با دشمن که در برجام ما را سر دواند؟ و فعالیت هسته ای ما را کاهش داد؟ و به تعهدات خود عمل نکرد؟

 

میرسلیم در ادامه خاطرنشان کرد: با وجود دستاوردهای جمهوری اسلامی، ما نمی توانیم ادعا کنیم که بدون نقص بوده و  مشکل نداشته ایم اما انقلاب قدرت شناخت و کاستن ضعف ها را داشته است. باید در گام دوم انقلاب، مشکلات را برطرف کنیم.

 

وی در ادامه عنوان داشت: دشمن با استفاده از فضای مجازی سعی می‌کند مردم را مایوس کند. ما هم ادعا نداریم اقدامات ما کامل بوده، ولی انقلاب پویا است و مشکلات و نقص های خود را رفع می‌کند. دشمن به دنبال تضعیف انقلاب و ولایت فقیه است، اما ارزش‌های انقلاب در مردم ریشه دوانده و به همین دلیل دشمن هم نتوانسته است به موفقیت برسد.

 

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به پرسشی درباره راهکار مقابله با گروه هایی در داخل کشور که برای تصعیف نظام تلاش می‌کنند، تصریح کرد: قانون اساسی باید اصل و مبنا باشد، زیرا بی اعتنایی و تضعیف قانون اساسی محکوم است البته این گروه ها صریح وارد صحنه نمی شوند، ولی مردم آنها را کنار می زنند. با این حال باید اقدامات آنها افشا شود.

 

مذاکره با آمریکا به معنای تسلیم است. دست‌نشانده های آمریکا در کشور ایجاد یاس می‌کنند در حالی که در کشور نیروی انسانی به اندازه کافی برای حل مشکلات وجود دارد.

 

وی ادامه داد: آنها مطرح می‌کنند برای نجات از تحریم ها باید به سمت مذاکره برویم، اما مذاکره با چه کسی؟ با دشمن که در برجام ما را سر دواند و فعالیت هسته ای ما را کاهش داد و به تعهدات خود عمل نکرد.

 

میرسلیم گفت: مذاکره با آنها به معنای تسلیم است. دست نشانده های آمریکا در کشور ایجاد یاس می کنند در حالی که در کشور نیروی انسانی به اندازه کافی برای حل مشکلات وجود دارد.

 

وی با بیان اینکه ریشه اصلی مشکلات کشور، سیاست های اشتباه است نه تحریم ها، تصریح کرد: اگر خودکفایی داشته باشیم، تحریم ها اثرگذار نیست. رهبری از 18 سال پیش با نامگذاری اقتصادی بر سال‌ها، بر حل مشکلات اقتصادی تاکید دارند، اما عده ای از مذاکره برای حل مشکلات حرف می‌زنند. این ها باید خجالت بکشند. مذاکره دریوزگی سیاسی است. ما نباید توان داخلی خود را از یاد ببریم. باید قدر جوانان خود را بدانیم. ما دنبال انزوا نیستیم، اما باید بر توان داخلی خود اتکا کنیم.

لینک کوتاه : https://mirsalim.com/V2gDM

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *