mirsalim
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، در دوازدهمین همایش بین المللی موتورهای درونسوز و نفت و نیز نهمین نمایشگاه موتور تهران، با بیان اینکه این همایش نشان دهنده تاریخچه فعالیت های نوینی است که در صنعت خودرو و موتورسازی در کشور انجام شده است، گفت: قاعده ای درباره حیات داریم که از چهار بند تشکیل شده است. براساس این قاعده، حیات حق بسیار ارزشمندی است که باید دارای کیفیت باشد یعنی ذلیلانه نباشد و نیز مستمر و هدفمند باشد.

سیدمصطفی میرسلیم، در ادامه با بیان اینکه در حیات صنعتی نوین کشور همواره بر این مبنا عمل کرده ایم، افزود: در ۳۰ سال اخیر، یعنی از سال‌های پس از دهه ۱۳۷۰، تحولی در این صنعت رخ داده که آثار درخشانی را در برداشته و به حرکت تحولی جهت داده و آن را اصلاح و روشن کرده است.

*در مقابل تحرکاتدشمنان، سرزندگی داشته باشیم

وی با بیان اینکه پیشبرد این تحولات بسیار سخت بوده است، به اقدامات کشورهای معاند پس از پیروزی انقلاب اسلامی و بویژه تحمیل جنگبرای توقف این تحول و پیشرفت صنعتی تاکید کرد و گفت: باید در مقابل این دشمنی ها هوشیاری خود را حفظ کنیم و در مقابل تحرکات آنها، سرزندگی داشته باشیم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، با بیان اینکه همه ما اعتقاد داریم که حیات صنعتی ما در جمهوری اسلامی، تحولات اساسی و ارزشمندی پیدا کرده است، اظهار کرد: یکی از آنها، در شعار “ما می توانیم” خلاصه شده که سال‌ها پیش مطرح شده و بر مبنای آن به دستاوردهای ارزشمندی نائل شده‌ایم.

*صادرات علم و فناوری

وی با بیان اینکه سرزمین گوهربارمان ایران از قابلیتها و امکانات بسیار خوبی بویژه در منابع معدنی برخوردار است، بر اهمیت استعداد سرشار نیروی انسانی و اتکا به این استعداد اشاره و عنوان کرد: همین نیروی انسانی است که با کنکاش داهیانه خود متوجه نیازهای کشور ما شده، و آینده مطلوب ما را ترسیم کرده و عمق ارزشی فعالیت های ما را مشخص نموده‌است. هم چنین این نیروی انسانی است که توانسته شعار “ما می توانیم” را محقق سازد و پای آن بایستد و نیز توانسته باحفظ فروتنی، در جهت انتقال دانش فنی و میانبر زدن راه‌ تعالی صنعتی و جبران عقب ماندگیها گام بردارد.

به گفته نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، صادرات علم و فناوری به دیگرانی که بدان نیازمندند، باید از سوی ما شکل گیرد که این اتفاق نیز به یاری خداوند افتاده است.

وی با انتقاد از برخی اظهار نظرها و نقدهای غیر منصفانه ای که علیه صنعت خودرو مطرح می شود، گفت: اگر قرار باشد نیازهای خود را از جای دیگری تامین کنیم، چه نیازی به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است؟ در این صورت تنها حضور وزارت بازرگانی در دولت کافی است.

*از نظر کیفیت باید فعالیت و کوشش بیشتری کنیم

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، با بیان اینکه قبول داریم از نظر کیفیت باید فعالیت و کوشش بیشتری کنیم، و این کوشش پایان ناپذیر است، بیان کرد: آنقدر مغرور نیستیم که بگوییم از نظر کیفیت به نقطه اوج دست یافته ایم. از سوی دیگر نیز می‌دانیم ابزار و وسایل کافی به طور کامل و سهل در اختیار ما نیست تا بتوانیم تماما این نیاز را برطرف کنیم،تلاش خود را در جهت برطرف کردن نقص‌های خود صرف می کنیم و این تلاش باید تشویق شود و نه تحقیر. ملتی که خود را تحقیر کند هیچ‌گاه به رفع نواقص خود و به پیشرفت نخواهد رسید.

*ما در حوزه صنعت به انقلاب نیازمندیم

وی با بیان اینکه نه تنها خودروسازی بلکه همه صنایع کشور دارای ضعف‌ها و مشکلات کیفی است، اظهار کرد: ما در حوزه صنعت به انقلاب نیازمندیم.

*زندگی صنعتی نوین توام با کیفیت، یک حق است

میرسلیم با بیان اینکه تمام زنجیره تامین و تولید از قطعه سازان تا آنهایی که قطعات را به تولید محصول می رسانند، اعتقاد به اهمیت و ضرورت کیفیت و تضمین آن دارند، گفت: زندگی صنعتی نوین توام با کیفیت، یک حق است. اما به جای سرکوفت و تخریب که موجب منقطع کردن فعالیت‌ها و نا امیدی نسل جوان تحصیل کرده، می شود، دست یاری به ما بدهید تا بتوانیم مشکلات را حل کنیم. ما قطعا به لطف خدا می توانیم با هم افزایی، از پس مشکلات و مسائل برآییم.

وی با بیان اینکه هر فعالیتی که در زمینه صنعتی انجام می دهیم، آثار و تبعاتی دارد، بیان کرد: اگر محصول خوبی ارایه دهیم که در جامعه مورد رضایت باشد و مردم از آن خشنود باشند و با رغبت از آن استفاده کنند، یا خدماتی از آن برای جامعه بربیاید و منافعی از آن حاصل شود، و آن منافع بر یکدیگر افزوده شود ، موجب اتفاقات مثبتی می شود که نتیجه آن افزایش تولید ناخالص ملی، ارتقاء رتبه جهانی، افزایش ارزش پول ملی و مهار تورم.. خواهد شد. آثار و تبعات فعالیت های علمی، فناورانه و مثبت و خلاقانه ای که در صنعت صورت می گیرد، برکسی پوشیده نیست. اما نکته این است که موفق نبودن یا درجازدن ما در این حوزه ها، به نفع عده ای است که با تأمین آن محصولات و خدمات با دریوزگی از بیگانگان زندگی می کنند.

به گفته نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، تولید محصولی با مقبولیت لازم، قدرت رقابت پذیری و در نظر گرفتن معیارهای مصوب محیط زیستی..، جلوی منافعآن عده ای را که ما را فقط به عنوان‌ بازار مصرف می بینند و می خواهند، خواهد گرفت.

*همت نشان دهيد تا تولید ادامه یابد

وی خطاب به خودروسازان گفت: شما قدرت طراحی و نمونه سازی در کشور و نیز قدرت ارایه محصولی را که روی پای خود ایستاده است پیدا کرده اید و با وجود شرایط نابرابر و سخت ناشی تحریم ها و جنگ اقتصادی، توانسته‌اید با چنگ و دندان مبارزه کنید و همت نشان دهيد تا تولید ادامه یابد و برخلاف آرزوی دشمنان ما، متوقف نشود، تولیدی که مبتنی بر قابلیت های خودمان است. تحقیر این کوشش مقدس خیانت به آرمان‌های جمهوری اسلامی و محکوم است.

میرسلیم افزود: در این شرایط که جوانان کشور به مرحله ای رسیده اند که می توانند نیازمندی ها را به خودکفایی برسانند و در حال اوج گرفتن هستیم، برخی شروع به انتقاد مخرب از کیفیت محصولات و تخطئه غیر منصفانه صنعت خودرو می کنند. این به مفهوم خودزنی است: آن یکی بر شاخ و از بن می‌برید…

وی در پایان اظهار امیدواری کرد که به لحاظ علمی و فناوری، ان شاءالله، در این همایش دستاوردهای خوبی حاصل و اطلاعات ارزنده‌ای بین متخصصان و صنعتگران مبادله شود و راه تولید دانش بنیان و اشتغال آفرین هموار گردد ولو کره الکافرون: تا کور شود هر آن که نتواند دید.

لینک کوتاه : https://mirsalim.com/ASkGx

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *