رئیس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی با تاکید بر اینکه چون اتکای ما به خداست بن‌بستی نداریم، اظهار داشت: مشکلات را بیان می‌کنیم ولی القا کننده این نیستیم که در بن‌بست هستیم و ما را خفه خواهند کرد.

 

به گزارش روابط عمومی حزب موتلفه اسلامی، سیدمصطفی میرسلیم رئیس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی در نشست کانون حزب موتلفه اسلامی استان تهران که به‌مناسبت سالگرد حماسه نهم دی در موسسه فرهنگی آموزشی موتلفه اسلامی برگزار شد، با اشاره به گفتمانی که مجلس یازدهم باید به آن بپردازد، گفت: امروز تصویری بن بست از جامعه ترسیم می‌کنند و گفتمان ما دقیقاً باید نشان‌دهنده قطعیت موفقیت برای خروج از هر نوع بن‌بستی که تصور می شود باشد و باید این ذهنیت را بشکنیم.

وی افزود: باید با همه نوع شکل از این عبارات مقابله کرد و نشان داد که مردم سالاری دینی ما در بن بست قرار نمی‌گیرد؛ هرچند با شرایط سخت مواجهه می‌شود؛ چون دشمن دست بردار نبوده و نخواهد بود و گمان نکنیم که تحریم‌های آمریکا تمام خواهد شد.

میرسلیم با تاکید بر اینکه چون اتکای ما به خداست بن‌بستی نداریم، اظهار داشت: مشکلات را بیان می‌کنیم ولی القا کننده این نیستیم که در بن‌بست هستیم و ما را خفه خواهند کرد.

رئیس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی ضمن بیان اینکه در شش سال گذشته فرصت‌های طلایی را از دست داده‌ایم، تصریح کرد: اگر به رهنمودهای رهبر انقلاب در این ۶ سال عمل می‌شد، شرایط بهتری داشتیم ولی به آن رهنمودها عمل نشده است؛ مگر در ظاهر و به ظاهر و برای رد گم کردن.

وی با تاکید بر اینکه امکان بازیابی فرصت‌ها وجود دارد و می توانیم تهدیدها را به فرصت تبدیل کرده و وارد صحنه شویم، خاطرنشان کرد: مجلس باید کشور را از بن‌بست خارج و برای بازیابی فرصت‌های از دست‌رفته کمک کند.

میرسلیم با بیان اینکه کشور به دلیل انتخاب سیاست‌ها و تدابیر نامناسب به رکود و جمود کشانده شده و هیچ‌کس نمی‌تواند ادعای رونق اقتصادی کند، تصریح کرد: رشد اقتصادی منفی شش درصد داشته‌ایم و امیدواریم امسال به صفر یا نزدیک به صفر برسیم در حالی که پیش‌بینی ما در چشم ‌انداز ۲۰ساله رشد متوسط ۸درصد بود و ببینید که رکود چگونه کمر مارا شکسته است.

رئیس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی ضمن تأکید بر اینکه ما باید روحیه نشاط را در بین مردم ایجاد کنیم و با همین مردم کشور را بسازیم، تصریح کرد: باید برای خروج از رکود و کسادی اقتصاد القا کننده روحیه نشاط باشیم چون با روحیه نشاط می‌توان به مجلس با طراوتی رسید که قادر به رفع مشکلات خواهد بود.

وی با بیان اینکه در سال‌های گذشته گرفتار برخی تباهی‌ها و خودکامگی‌ها شده‌ایم و بسیاری از موارد درماندگی رخ نموده ولی همه اینها راه نجات دارد، گفت: با این حال جای این که در مشارکت سیاسی کنار بکشیم وجود ندارد و باید به طور تمام عیار در این صحنه حضور داشته باشیم و اثبات کنیم که می‌توانیم موجبات نجات کشور را فراهم کنیم.

میرسلیم با بیان اینکه رئیس قوه قضاییه با اراده وارد صحنه مبارزه با فساد شده و نور امیدی در مردم شکل گرفته است، گفت: کسانی که می‌گویند در انتخابات شرکت نمی‌کنیم، امیدی برای بهبود اوضاع ندارند در حالی که باید در این صحنه به طور تمام عیار حاضر باشیم و اثبات کنیم که می‌توانیم موجبات نجات کشور را فراهم کنیم.

وی تاکید کرد: در گفتمان خود باید تاکید کنیم که از پس این خودکامگی ها و درماندگی‌ها می‌توان بر آمد و گفتمان ما گفتمان نجات است.

رئیس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی با تأکید بر لزوم تبدیل رابطه‌گرایی به ضابطه‌گرایی به عنوان اساس شایسته سالاری گفت: اگر شورای ائتلاف به نامزدهایی رسید که انصافاً از نامزدهای موتلفه قابل‌تر بودند ما خودمان کنار می‌رویم چون باید جواب خدا را داد.

میرسلیم افزود: ما این شعار را از مرحوم عسگر اولادی یاد گرفته‌ایم که می‌گفتند برادریابی کنید. اگر در ائتلاف وارد شدیم نمی‌آییم تعصب به ورزیم چون بسیاری از ضربه‌هایی که در چند سال اخیر خورده ایم به خاطر رابطه‌بازی بوده و یکی از نقدهای مهمی که ما داریم این است که ساخت و پاخت کشور را بیچاره کرده است.

وی با بیان اینکه اعتقاد ما این است که نماینده مجلس باید یک لاقبا وارد مجلس شود و با همان یک لاقبایی از مجلس خارج شود، تصریح کرد: این چه کاری بود که کردید و گفتید سال آخر نمایندگی است و چند میلیارد به نماینده‌ها بدهیم و سوال اینکه از کیسه چه کسی این کار را کردید؟

رئیس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی با بیان اینکه به چه حقی ساخت و پاخت می‌کنید و وقتی ساخت و پاک کردید چگونه می خواهید بر این دولت نظارت کنید گفت: وقتی که وامدار دولت شدید نمی توانید نظارت کنید و حاشا و کلا که نامزدهای مختلف بخواهند از ورود مجلس به نان و نوایی برسند.

میرسلیم تاکید کرد: اگر نمایندگان مجلس توانستند خودشان را از وامدار شدن منزه نگه دارند قدرت خواهند داشت که بر دولت نظارت کنند و بپرسند که چرا سیاست‌ها را اجرا نکردید.

لینک کوتاه : https://mirsalim.com/RHt0x

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *