میرسلیم

جامعه روحانيت مبارز پس از اولين تشخيص اشتباه در نامزد كردن بنى صدر براى رياست جمهورى تصميم گرفت با حزب جمهورى اسلامى ائتلاف كند و همين اقدام بجا و صحيح منجر به ائتلاف بزرگ و كسب اكثريت كرسی‌ها در مجلس اول شد كه نتيجه آن على رغم تمايلات بنى صدر ، نخست وزيرى مرحوم شهيد رجايى شد.

رئیس شورای مرکزی حزب موتلفه از چگونگی شکل گیری حزب جمهوری اسلامی و ماجرای انفجار در این حزب ناگفته‌هایی را مطرح کرد.

ننگ آدم‌کشی منافقین تا ابد بر پیشانی آنان ثبت شد/حزب جمهوری اسلامی هیچ‌گاه منحل نشد/موسوی اردبیلی پیشنهاد عضویت من را در حزب داد”سید مصطفی میرسلیم” رئیس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی درگفت‌وگو با خبرنگار احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، پیرامون حادثه انفجار در دفتر حزب جمهوری اسلامی توسط گروهک تروریستی منافقین، اظهار داشت: فاجعه هفتم تير از دو جنبه قابل دقت است و آموزشی تاريخی براى ما محسوب مى‌شود.

وی ادامه داد: نقطه اوج احساس مسئوليت حزب جمهورى اسلامى با هدایت مرحوم شهيد بهشتى، در شرایطى كه با عزل يک رئيس جمهور بى كفايت، كشور گرفتار بحران سياسى شده بود.

شهید بهشتی و یارانشان همت خود را برای تشخیص بهترین راه‌حل سیاسی کشور گذاشتند

میرسلیم تصریح کرد: آن شهيد بزرگوار و ياران با وفايش بويژه ٧٢ تن كه با او به افتخار شهادت نائل آمدند وقت و همت خود را براى تشخيص بهترين راه‌حل سياسى كشور گذاشتند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اضافه کرد: بايد به اين نكته مهم دقت كرد كه تبحر سياسى موضوعى مادرزادى نيست و رسيدن به چنان تبحرى، مستلزم تجزيه و تحليل درست و دقيق شرایط اجتماعى، سنجش قابليت‌ها و شايستگي‌هاى افراد است به علاوه مشورت مستمر با خبرگان و متخصصان امور سياسى. صرف داشتن مدرك دانشگاهى يا تحصيلات حوزوى براى رسيدن بدان تبحر كفايت نمى‌كند.

میرسلیم ادامه داد: بنابراين بايد به تشخيص سياسى و فرآيند صحيح دستيابى بدان، اهميت داد و تحت تأثير احساسات خالص و ساده مذهبى، به موضوع تبحر سياسى در چارچوب فعاليت‌هاى نظام‌مند حزبى به ديده تحقير ننگريست.

منافقین با خباثت ذاتی اقدام به نفوذ ایادی خود در جایگاه‌های تصمیم‌گیری سیاسی کشور کردند

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: ذلت ترفندهاى منافقان كه با خباثت ذاتى و نيز بى اعتمادى به نظام مقدس جمهورى اسلامى از ابتداى پيروزى انقلاب، مبادرت به نفوذ ايادى خود در جايگاه‌هاى تصميم‌گيرى سياسى كشور کردند و متاسفانه از آن ترفندها غفلت و چندين فاجعه در كشور آفريده شد.

وی گفت: البته آن اقدامات مذبوحانه نتوانست هيچ‌گاه سرنوشت انقلاب را تغيير دهد و كوچكترين خللى در اراده مردم ايجاد كند اما داغ از دست رفتن بزرگانى همچون شهيد بهشتى و ياران با وفايش بر دل ما ماند، ضمن آن كه ننگ آدمكشى‌هاى منافقان تا ابد بر پيشانى آنها ثبت شد و نيز بر همگان مبرهن شد كه با مردمى انقلابى و بپا خاسته نمى‌توان با ترفندهاى ترس‌آورى، ارعاب و آدمكشى فائق آمد.

میرسلیم در مورد چگونگی ورودش به حزب جمهوری اسلامی، اظهار داشت: هيئت مؤسس حزب آیات بهشتى، موسوى اردبيلى، هاشمى رفسنجانى و آقای باهنر كه هر چهار تن دار دنيا را وداع كردند و حضرت آیت‌الله خامنه‌اى مد ظله العالى بودند، آنان اعضاى شوراى مركزى را پيشنهاد دادند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام پیرامون چگونگی عضویتش در حزب جمهوری اسلامی افزود: بنده را مرحوم موسوى اردبيلى با توجه به سابقه فعاليت‌هاى سياسى با ايشان، به هيئت مؤسس معرفى كرد و پيشنهاد داد. سمت اوليه من در حزب مسئوليت دفتر اعزام مبلغ بود كه در اين سمت معاون حضرت آيت‌الله خامنه‌اى بودم و پس از استقرار ايشان در وزارت دفاع اينجانب به جاى ايشان معاون تبليغات حزب شدم.

استقبال مردم از تشکیل حزب بسیار گسترده بود

وی در مورد استقبال مردم از تشکیل حزب جمهوری اسلامی، گفت: استقبال مردم بسيار گسترده بود به طورى در هفته‌هاى اول نزديك صدهزار نفر ثبت نام كردند. آن استقبال گسترده مانع گزينش دقيق در حزب شد و همين امر باعث ورود افراد نفوذى همچون كلاهى به حزب شد.

میرسلیم تصریح کرد: هدایت حزب و دبير كلى آن با مرحوم شهيد بهشتى بود كه سازماندهى سياسى حزب را با دقت و وسواس به سرانجام مطلوب رساند. آيت‌الله خامنه‌اى معاونت تبليغات حزب را برعهده داشت و در آن ايام حزب، به لحاظ تبليغاتى كه براى نظام مقدس جمهورى اسلامى انجام مى‌داد، خدمات بى نظيرى به سازماندهى نظام سياسى كشور كردند.

وی در پاسخ به اینکه شب انفجار در دفتر حزب شما کجا بودید؟ تصریح کرد: آن شب تا غروب جلسه شوراى مركزى برقرار بود. پس از آن جلسه ديگرى با حضور برخى از اعضاى شوراى مركزى، اعضاى حزبى دولت و اعضاى حزبى مجلس پيش‌بينى شده بود. اين جانب مسئوليت شهربانى را به عهده داشتم و بعد از جلسه شوراى مركزى دفتر حزب را ترك كردم.

کلاهی به دلیل ضعف فرآیند گزینش توانست وارد تشکیلات اداری شود

میرسلیم در مورد چگونگی ورود کلاهی عامل انفجار به حزب جمهوری اسلامی، اظهار داشت: كلاهى عنصر نفوذى منافقان بود كه به دليل استقبال گسترده مردم از حزب و ضعف فرآيند گزينش توانسته بود وارد تشكيلات ادارى حزب شود.

وی پیرامون لیست مشترک حزب جمهوری اسلامی و جامعه روحانیت مبارز در نخستین انتخابات مجلس شورای اسلامی، گفت: جامعه روحانيت مبارز پس از اولين تشخيص اشتباه در نامزد كردن بنى صدر براى رياست جمهورى تصميم گرفت با حزب جمهورى اسلامى ائتلاف كند و همين اقدام بجا و صحيح منجر به ائتلاف بزرگ و كسب اكثريت كرسی‌ها در مجلس اول شد كه نتيجه آن على رغم تمايلات بنى صدر ، نخست وزيرى مرحوم شهيد رجايى شد.

حزب جمهوری اسلامی منحل نشد

میرسلیم در مورد وضعیت حزب جمهوری اسلامی، خاطر نشان کرد: حزب جمهورى اسلامى هيچ‌گاه منحل نشد بلكه به دليل دو جناحى شدن، عملا كارآيى خود را از دست داد و فعاليت‌هايش تعطيل شد.

لینک کوتاه : https://mirsalim.com/2h2Mq

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *