میرسلیم شبکه خبر
مصطفی میرسلیم کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری گفت: این دولت برنامه‌ای برای اعتلای کشور دارد و شرط گزینش نیروهایش را هم شایسته سالاری قرار داده است.

مصطفی میرسلیم در گفت‌وگوی ضبط شده‌ای که شامگاه دوشنبه از شبکه خبر پخش شد، در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه اعضای کابینه شما چه کسانی هستید، گفت: هیات دولت ما را ۸۰ میلیون ایرانی تشکیل خواهند داد.

وی با بیان اینکه دولت ما دولت مردم است، افزود: این دولت برنامه‌ای برای اعتلای کشور دارد و شرط گزینش نیروهایش را هم شایسته سالاری قرار داده است.

میرسلیم با تاکید بر اینکه متوسط سنی هیات دولت نباید بیش از 50 سال باشد، گفت: شایستگی، دانش، تجربه شرط اصلی برای حضور در کابینه است.

این نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری ادامه داد: خویشاوندی یا هم‌حزبی بودن شرط بودن در کابینه نیست.

وی در پاسخ به این پرسش که در صورت اختلاف با سایر قوا چه اقدامی انجام خواهید داد، اظهار کرد: ریشه اختلافات در نفسانیات است. اگر اختلافی بین سران قوا شکل بگیرد با برگزاری جلسات مشترک این اختلافات قابل حل خواهد بود اگر هم حل نشد رهبری انقلاب فصل‌الخطاب خواهد بود.

نامزد حزب موئلفه در انتخابات ریاست‌جمهوری در پاسخ به این پرسش که آیا شما با منتقدان خود کار خواهید کرد، اظهار کرد: کار کردن با منتقدان بسیار اهمیت دارد و گوش شنوا برای انتقاد سازنده یک ارزش است. خود من و وزرایم باید آمادگی داشته باشیم در مورد عملکردشان، انتقادات مشوقانه را شنوا باشم. اقلیت سیاسی برای من جایگاه ارزشمندی دارد و با سرکوب اقلیت موفقیتی به دست نمی‌آید.

وی همچنین در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه چگونه با حاشیه‌ها مقابله خواهید کرد، خاطرنشان کرد: حاشیه‌ها ناشی از خودخواهی و بی‌توجهی به قانون است. اگر همه به قانون پایبند باشیم ایجاد حاشیه دلیلی ندارد.

میرسلیم در مورد اعلام دارایی‌های خود نیز گفت: من و وزرایم به اعلام دارایی‌های خود پایبند خواهیم بود و حتی من زودتر آمادگی دارم که حقوق و دارایی‌هایم را اعلام کنم. کسی که وارد قدرت می‌شود نباید برای خود کیسه بدوزد.

وی در ادامه در پاسخ به این پرسش که آیا اولویت شما نگاه به داخل کشور است یا خارج، تصریح کرد: ما به توانایی‌های مردم تکیه می‌کنیم اما اگر جایی احساس کنیم می‌توانیم از تجربیات و علم دیگران به دستاوردهای بهتری برسیم از آن تجربیات دریغ نمی‌کنیم اما نه به قیمت وابستگی به دیگران. اقتدار ما در هر حال باید حفظ شود.

این نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری در تشریح اولویت سیاست خارجی دولت خود خاطرنشان کرد: ما با تمام کشورهایی که رفتار ظالمانه‌ای نداشته باشند ارتباط برقرار می‌کنیم زیرا جمهوری اسلامی نمی‌تواند با ظلم سر سازش داشته باشد. با رژیم صهیونیستی بر همین اساس نمی‌توانیم ارتباط برقرار کنیم اما با همسایه‌های خود و سپس سایر کشورهای اسلامی به صورت صلح‌آمیز زندگی می‌کنیم و با سایر کشورها هم تعامل سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و تجاری خواهیم داشت.

وی با تاکید بر اینکه تا زمانی که توطئه‌ها ادامه داشته باشد ما خط مقاومت را محکم نگه می‌داریم، اظهار کرد: افتخار می‌کنیم که در محور مقاومت در برابر استکبار مشارکت داریم و از هیچ کمکی دریغ نمی‌کنیم.

میرسلیم راهکار مقابله با تحریم‌های جدید آمریکا را رسوا کردن این کشور دانست و گفت: از طریق کشورهای دوست، همکاری‌های دوجانبه و چندجانبه و در صحنه بین‌المللی آمریکایی‌ها را رسوا خواهیم کرد.

این نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری در پاسخ به این پرسش که نظر شما در مورد اینکه امام (ره) فرمود آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند و این کشور شیطان بزرگ است، تصریح کرد: امام(ره) چه وصف خوبی کرده است. تا زمانی که شیطنت آمریکا وجود داشته باشد ما این شعار را خواهیم داشت و کوتاه نمی‌آییم. دولت آمریکا باید آدم شود.

میرسلیم در پایان درباره دیدگاهش نسبت به برجام نیز گفت: ما در برجام بیشتر از آنچه لازم بود به تعهدات خود عمل کردیم اما آمریکا تحریم‌ها را بیشتر کرد و اروپا هم از آمریکا ترسیده است. طرف مقابل قرارداد به تعهدات خود عمل نکرده و ما هم باید در تمام مراجع بین‌المللی کوشش کنیم. حق خود را بگیریم البته نباید معطل برجام بمانیم. ما با اتکا به توانایی‌های داخل کشور باید فعالیت خود را ادامه دهیم.

لینک کوتاه : https://mirsalim.com/trpUB

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *