میرسلیم در دانشگاه امیر کبیر
سیدمصطفی آقا میرسلیم با حضور در دانشگاه امیرکبیر گفت : شما دانشجویان مشغول تحصیل هستید و امیدوارم با بهترین نمره فارغ التحصیل شوید اما بعد سراغ من بیایید و توصیه نامه برای خارج کشور می خواهید؛ چرا باید دانشجوی ما به خارج کشور برود.

دانشجویی درخلال سخنان میرسلیم گفت: پس چرا خودتان به فرانسه رفتید که میرسلیم در پاسخ گفت: من رفتم که آماده شوم برای خدمت به شما.

میرسلیم درادامه سخنانش افزود: من همه مدارک دانشگاهیم را قبل از انتصاباتم گرفته ام و با همان مدرک تخصصی آغاز به کار کردم و اکنون عضو هیئت علمی دانشگاه هستم.

وی گفت: اینکه سالانه 150 هزار نفر از دانشجویان ما به خارج می روند خسارت بار است و من ادعا می کنم که برای همه جوانان فارغ التحصیل در این کشور نه فقط امکان کار وجود دارد بلکه امکان پیشرفت هم وجود دارد و اینها شعار نیست.

جدال دانشجویان حامی نامزدهای اصولگرا و اصلاح طلب در حین سخنرانی میرسلیم

دانشجویان حامی نامزدهای اصولگرا و اصلاح طلب در حین سخنرانی آقای میرسلیم با هم جدال کردند.

مراسم سخنرانی آقای میرسلیم در دانشگاه امیر کبیر به همت بسیج دانشجویی دانشگاه برگزار شد اما تعدادی از دانشجویان که تعدادشان زیاد نبود به حمایت از دولت روحانی پرداختند و شعار هایی در حمایت از سید محمد خاتمی سر دادند.

در مراسم سخنرانی آقای میرسلیم تقریبا طرفداران همه نامزدها حضور داشتند و تصاویری از آقایان قالیباف، رئیسی و روحانی در دستان دانشجویان به چشم می خورد.

شعارهای دانشجویان حامی نامزدان اصولگرا به این شرح بود: دولت انقلابی احیا باید گردد، بیکاری تورم نمی خوایم نمی خوایم، آزادی اندیشه با شال سبز نمی شه، دولت چهار درصدی نمی خوایم نمی خوایم، آشوب گر برو بیرون، مرگ بر فتنه گر.

دانشجویان حامی نامزدان اصلاح طلب هم شعار هایی به این شرح سر می دادند: روحانی زنده باد خاتمی پاینده باد، آزادی اندیشه با ریش و پشم نمی شه.

پلاکارد هایی هم به این مضمون در دست دانشجویان دیده می شد:

افتتاح اولین دولت چهار ساله – علی برکت الله، گورباچف ایران کیست.

دانشجویان شرکت کننده تصاویری از آقای ظریف هم در دست داشتند، دانشجویان در خلال سخنرانی آقای میرسلیم علیه آن شعارهای فراوانی می دانند که آقای میرسلیم چندین بار انها را به ارامش دعوت کرد و خطاب به انها گفت: احساساتتان را مهار کنید و سر صندوق رای به هر کسی که دوست داشتید رای بدهید.

این نامزد انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری خطاب به دانشجویان افزود: وقتتان را تلف نکنید و سینه هایتان را خراب نکنید ما آمده ایم ریشه های مشکلات را پیدا کنیم و راه حلی برای آن بیندیشیم.

میر سلیم مجدد خطاب به دانشجویانی که شعار می دانند گفت: قدر این آزادی را بدانید که با خون شهدا به دست آمده است.

نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: اینکه چرا دولت موفق نشد با فساد برخورد کند به این علت است که هیچ کاردی دسته خود را نمی برد.

سید مصطفی آقامیرسلیم در ادامه سخنانش در جمع دانشجویان دانشگاه امیر کبیر افزود: برای کشوری که می خواهد رتبه نخست اقتصادی منطقه در چشم انداز باشد نه چهار سال بلکه ساعت و دقیقه اش هم مهم است و نمی توانیم دیگر اجازه دهیم که فرصت سوزی شود.

وی گفت: یکی از مسائل کشور ما مدیریت دولتی است که قابلیت رقابت ندارد، کیفیت پیشرفت نمی کند و بهره وری ضعیف است.

میرسلیم افزود: قانونی برای اجرای سیاست های اصل 44 قانون اساسی تصویب و قرار شد شرکت های زیر نظر دولت به بخش خصوصی واگذار شوند و مردم، متخصصان و اهل فن اداره آن را برعهده گیرند.

وی گفت: دو سال پیش سازمان بازرسی کل کشور در خصوص واگذاری ها اعلام کرد که فقط پنج تا 10 درصد واگذاری ها درست انجام شده و دولت بقیه آن را به شکل خصولتی نگه داشته است یعنی شرکت هایی در جوار آن درست کرده که ظاهراً خصوصی است اما در اصل دولت پشتیبان آن است به همان نواقص و کاستی ها و بهره وری ضعیف در این شرکت های جدید هم ادامه پیدا می کند.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به اینکه اقتصاد کشور با این روند موفق نمی شود افزود: ما نمی توانیم با سرنوشت اقتصاد کشور شوخی کنیم؛ البته برخی اقدامات برای مدیران دولتی منافعی دارد که از قبال آن به حقوق های نجومی رسیدند و خواهند رسید.

وی گفت: دلسوزانه به دولت یازدهم مکاتبه کردم که به مفاسد برسید که اگر چنین نکنید کل کشور را مفاسد می گیرد.

میرسلیم افزود: رهبری به سران سه قوه ابلاغ کرد که به مفاسد اقتصادی بپردازند اما نتیجه کوتاهی آنها این شد که شاهد اختلاس های هزاران میلیاردی بودیم و این یعنی ادامه و تداوم مفاسد.

وی با اشاره به اینکه دولت در مبارزه با مفاسد موفق نبوده است گفت: ما در مناظره اول قبل از جلسه به دوستان گفتیم که جلسه محترمانه برگزار شود اما به منازعه تبدیل شد و اینجا می خواهم مطالبی از باب دلسوزی عرض کنم حال شاید شما دانشجویان می توانید موافق یا مخالف باشید، (شعار روحانی روحانی حمایتت می کنیم).

میرسلیم افزود: بگذاریم جلسه امروز به منازعه تبدیل نشود و روی حرفهایم فکر کنید و در زمان مخصوصش به هر که دوست داشتید رأی دهید.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری در بخش دیگری از سخنانش بیکاری را در کشور رو به اوج دانست و گفت: به بزرگواران دولت یازدهم گزارش دادم که شما 600 هزار میلیارد تومان به بخش خصوصی بدهکار هستید و اگر طلب آنها را ندهید ورشکست می شوند و شاهد بیکاری کارگران خواهیم بود و بیکاری، مفاسد ایجاد خواهد کرد اما تنها کاری که در این دولت به اعتراف معاون اول رئیس جمهور صورت گرفت اختصاص 15 هزار میلیارد تومان بود.

میرسلیم با اشاره به اینکه 70 درصد بنگاه ها تعطیل هستند افزود: در برخی کارخانه ها آنچنان بسته شده که زیر در علف سبز شده است و وقتی که دولت به این کارخانه بدهکار است توقع دارید بازار کسب و کار و اشتغال رونق بگیرد؟

وی گفت: دولت یازدهم که سر کار آمد می دانست که زمان آقای دکتر احمدی نژاد (هو هو دانشجویان) چه مسائلی در کشور رخ داده است چنانچه نامزدهای امروز هم بر مبنای اطلاعات دقیق می دانند که کشور در چه شرایطی است و اگر ادعا می کنند که می خواهند سر صحنه بیایند برای این است که مشکلات کنونی را رفع کنند نه مشکلات دولت های گذشته را.

لینک کوتاه : https://mirsalim.com/j2uBL

1 نظر

  1. نیک پور

    اردیبهشت 20, 1396 در 11:49 ب.ظ

    1)اگراستانداران سراسرکشورتوسط خودمردم انتخاب شودوانتخابات برگذارشودفسادکمترمیشود
    ۲)اگراستان هایی که تعدادشهرهای بیشتری است به چنداستان مستقل تقسیم شودفسادکمترمیشودمثلا استان تهران به پنج استان مستقل،استان خوزستان به شش یاهفت استان مستقل،استان مازندران،آذربایجان شرقی، وچنداستان دیگرباتوجه به تعدادشهر به چنداستان مستقل تقسیم شود

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *