میرسلیم در گفتگوی ویژه خبری: راه را بر ویژه خواری مدیران خواهم بست

نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: حزب مؤتلفه اسلامی، پشتیبان و تأمین کننده همه هزینه های نامزدهای انتخاباتی خود است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ سیدمصطفی آقامیرسلیم با حضور در برنامه گفتگوی ویژه خبری پنجشنبه شب شبکه دو سیما با گرامیداشت شهادت مرزبانان کشورمان افزود: در سال های اول انقلاب به عنوان فرمانده شهربانی جمهوری اسلامی ایران در خدمت آنها بودم.

وی در پاسخ به این پرسش که هزینه های تبلیغات انتخاباتی شما چقدر است و چگونه آن را تأمین می کنید؟ گفت: اصل هزینه ما را نظام جمهوری اسلامی با برنامه های خوب در صدا و سیما تأمین می کند اما برخی مقدماتی این برنامه ها را خودمان باید انجام دهیم.

آقامیرسلیم با بیان اینکه اصولاً در حزب مؤتلفه اسلامی، پشتیبان و تأمین کننده همه هزینه های نامزدهای انتخاباتی هستیم ادامه داد: این هزینه ها را اعضای حزب مؤتلفه اسلامی و طرفداران حزب تأمین می کنند.

وی افزود: از آنجایی که حزب تشکیلات قانونی است مشمول نظارت مراجع قانونی می شود. هیچگونه درآمدی که به پیمانکاران برگردد یا وابسته به امکانات دولتی یا عمومی باشد ندارد و از آنها استفاده نمی کند، صرفاً به پشتیبانی اعضا و طرفداران حزب مؤتلفه اسلامی وابسته است.

نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: مناسب با هر حالت و شرایطی باید برنامه ریزی برای رفع محرومیت انجام گیرد.

سیدمصطفی آقامیرسلیم در ادامه سخنان خود در برنامه گفتگوی ویژه خبری پنجشنبه شب شبکه دو سیما در پاسخ به این پرسش که برنامه شما برای حمایت بیشتر از محرومان چیست؟ گفت: اگر بخواهم جواب شخصی به این سؤال بدهم شایسته این برنامه نیست اما به عنوان شخصیت حقوقی باید عرض کنم که رسیدگی به محرومان از مسائل بسیار حساس و مهمی بوده است که امام راحل نسبت به آن اهتمام داشته اند.

وی ادامه داد: بر همین مبنا بود که به یاد دارم در سال 1359 وقتی جنگ تحمیلی آغاز شد با یک مشکل بزرگ مواجه شدیم که در آن شاهد محرومیت تعداد زیادی از هموطنانمان بودیم و آنها آوارگان و مهاجران جنگی بودند رسیدگی به آنها را وجهه همت خود قرار دادیم و دوستانی در این زمینه با اخلاص وارد صحنه شدند بنابراین به نحوه رسیدگی به محرومان به ویژه در شرایط بحرانی آشنا هستم.

آقامیرسلیم افزود: اما این نوع رسیدگی باید به شکل عام تری انجام شود محرومیت در کشور ما بستگی به شرایط منطقه ای و زمانی دارد.

وی اضافه کرد: در سال های گذشته استان های مختلف کشور که هر کدام به نوعی با محرومیت مواجه بودند که در زمان های مختلف تغییر می کرد.

نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به مثالی از خدمات شهید حاج عبدالله والی در منطقه محروم بشاگرد گفت: وی ابتدا به مسائل معیشتی آنها و سپس به مسائل فرهنگی آنان رسیدگی کرد سپس دست اندرکار ایجاد اشتغال برای آنها شد تا مستقل به زندگی خود رسیدگی کنند.

وی با بیان اینکه ما می خواهیم اینگونه به محرومان رسیدگی کنیم، افزود: شناخت وضعیت محرومان باید بطور خاص و طراحی و برنامه ریزی برای رفع ریشه ای آن محرومیت ها باشد.

آقامیرسلیم در پاسخ به این پرسش که آیا تعهد می دهید در صورت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری، خودتان و وزرایتان فهرست کامل دارایی هایتان را قبل و بعد از مسئولیت اعلام کنید؟ گفت: این تعهد نمی خواهد بلکه یک وظیفه قانونی است که باید انجام بگیرد و قطعاً هم خود من و هم وزرائی که انتخاب خواهم کرد موظف هستند این کار را انجام دهند.

وی ادامه داد: اکنون هم پیش از مسئولیت آمادگی دارم که مردم را از حقوق و درآمدم مطلع کنم و می توانم آن را در اختیار مراجع قانونی قرار دهم.

آقامیرسلیم با اشاره به اینکه “آن را که حساب پاک است از محاسبه چه باک است” گفت: ان شاء الله بعد از دوران خدمتم هم آن را به اطلاع مسئولان خواهم رساند تا معلوم شود آیا به طور بی رویه تغییری در آن پدید آمده است یا خیر.

وی افزود: حدس می زنم اگر همه همکارانم صداقت لازم را داشته باشند درآمد آنها کاهش پیدا خواهد کرد.

نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در پاسخ به این پرسش که سلامت و پاکدستی در دولت شما در اولویت چندم خواهد بود؟ گفت: اساساً برای ما برنامه های مختلفی که باید به اجرا گذاشته شود و ادعاهایی که مطرح می شود در سایه شایسته سالاری قرار می گیرد.

آقامیرسلیم افزود: این شایسته سالاری مبتنی بر دانش، تجربه و اخلاق حرفه ای است که شرط اصلی آن پاکدستی است.

وی تأکید کرد: تا این پاکدستی نباشد نمی توان به مسئولی یا وزیر یا رئیس جمهوری اعتماد کرد و بر مبنای این پاکدستی و اتکاء به شایسته سالاری می توان امیدوار بود که برنامه ها و طرح هایی را که او اعلام و مطرح می کند بتواند در جهت خدمت به مردم به نتیجه مطلوب برسد.

آقامیرسلیم با بیان اینکه پاکدستی و سلامتی از شرط های اصلی آغاز چنین خدمتی است گفت: اساساً کسانی که وارد دولت می شوند و می خواهند برای مردم خدمت کنند در زمینه فکری شان مال اندوزی و رسیدن به ثروت و امکانات قرار داشته باشد اگر چنین هدفی را دنبال کنند طبیعتاً انحراف نسبت به آرمان هایشان پدیدار خواهد شد.

نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: دولت برای خدمت کردن به مردم می آید نه ریاست و فخرفروشی و تکبر ورزیدن به آنها.

آقامیرسلیم تأکید کرد: دولت باید در قبال مردم فروتن باشد دولت اطلاعاتی را در اختیار دارد تا مردم متقاضی را آگاه و آشنا با مقررات کند اگر اشکالاتی از نظر صلاحیت وجود دارد و نمی توانیم مجوزی برای فردی صادر کنیم آن را در اختیار آنها قرار دهیم و سپس مردم هستند که دست اندرکار فعالیت ها می شوند.

وی افزود: بنابراین دولت از صدر تا ذیل و مجموعه بدنه دولت که شامل وزرا، معاونان آنها و مدیران کل و کارشناسان و کارمندان می شوند همگی باید با این نیت وارد صحنه شده باشند و الا کسانی که هم کارمند دولت هستند و هم در مقام وزارت هستند و هم برای خودشان کسب و کاری دارند غیر از فعالیت های دولتی، منافع و سمت هایی دارند اینها قهراً از مجموعه اطلاعاتی که موظفند به مردم برسانند برای خود و شاید برای نزدیکان خود هم استفاده خواهند کرد و چنین چیزی مجاز نیست.

وی ادامه داد: به یاد دارم در زمانی که در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خدمت مردم بودم با این مشکل مواجه شدیم که بسیاری از مدیران ما ضمن اینکه صادر کننده مجوز بودند اما برای خود نیز فعالیت هایی که درآمدزا بود در نظر گرفته بودند.

آقامیرسلیم اضافه کرد: به آنها گفتم که مخیر هستند یا انتخاب کنید برای کسب درآمد برای خودتان و فعالیت های مشروع یا به عنوان کارمند دولت برای خدمت به مردم.

نامزد دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی گفت: اگر کارمندان دولت، اطلاعات خود را برای راهنمایی مردم صرف کنند نه برای ویژه خواری و بدست آوردن مال، آنگاه خدمت آنها مقدس خواهد شد و کارمندان شریف ما باید به این لحاظ محترم شمرده شوند و از آنها تقدیر شود.

وی افزود: اگر گاهی مشاهده می شود که برخی از مسئولان دولتی و کارکنان راهی را غیر از این می روند باید به آنها تذکر داد و آنها را به راه اصلاح آورد.

نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: من به میدان نخواهم آمد برای حضور در صحنه و سهم خواهی بلکه می آیم تا حقوق ملت را پس بدهم.

سید مصطفی آقامیرسلیم در گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما افزود: من به صحنه نخواهم آمد برای سهم خواهی، بلکه می آیم تا حقوقی که از ملت معطل مانده را، بگیرم و به آنها برسانم آنچه سهم آنهاست از حق اشتغال، مسکن، تأمین اجتماعی، خواهم آمد و به لطف مردم و کمک خدا این حقوق را بگیرم و به مردم بدهم چون معتقدم هستم حق گرفتنی است و دولت ما بر مبنای این حقوق با سلامت و پاکدستی با استفاده از نیروهای شایسته که تجربه کافی دارند به مردم خدمت رسانی کنند.

وی در ادامه گفت: از خدا می خواهم که توفیق خدمت نصیب ما شود و از ملت هم می خواهم به شایسته ترین فرد با توجه به شناخت دقیق از سوابق و قابلیت نامزدها رأی بدهند تا شایسته ترین فرد ریاست جمهوری را برعهده بگیرد.

آقامیرسلیم در پایان صحبت هایش افزود: رمز توفیق ما توکل بر خداست و اگر خدا را به یاد داشته باشیم مطمئناً خدا در همه احوال پشتیبان ما خواهد بود.

برچسب ها: میرسلیم ،
لینک کوتاه : https://mirsalim.com/qa0Z0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *