سید مصطفی میرسلیم

ما از اول انقلاب برای اجرای اصل امر به معروف و نهی از منکر شعار دادیم و تلاش کردیم و حتی برای این اصل، قانونی در مجلس تصویب شد ولی به اجرا در نیامد.

رئیس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی با بیان اینکهاگر ما در انتخابات فعالانه مشارکت نکنیم درواقع مرتکب خلاف شده‌ایم و بی جهت حزبی را تاسیس کرده‌ایم گفت:هدف موتلفه اسلامی از ورود به انتخابات ۹۶ قدرت‌طلبی و امر و نهی کردن نیست.

سید مصطفی میرسلیم در اجلاس دبیران استانی حزب موتلفه اسلامی اظهار کرد: شهید بهشتی می‌فرمود ما حزب را معبد تلقی می‌کنیم؛ این یعنی باید همه کارها، فعالیت‌ها و تصمیماتمان را در حزب عبادت بدانیم. اگر این تلقى مهم وجود نداشته باشد، دور هم جمع شدنمان هیچ فایده‌ای خداپسندانه ندارد و موجه نیست.

وی افزود: باید ببینیم آیا فعالیت‌های حزبی خود را با هدف عبادى آغاز کرده‌ایم یا اینکه نیت دیگری داریم. اگر این امور را با هدفی غیر از عبادت خدا انجام دهیم قطعا به سمت مهلکه خواهیم رفت.

قانون اساسی به خوبی اجرا نشده است

میرسلیم گفت: در سال 1358 قانون اساسی به همه پرسى گذاشته شد و امام رحمت الله عليه نیز در آن مقطع فرمودند همه باید به این قانون عمل کنند؛ اما آیا تاکنون تمام اصول قانون اساسی را بدرستی و بكمال اجرا کرده‌ایم؟

رئیس شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی با تاکید بر اینکه متاسفانه تا به امروز قانون اساسی بخوبی اجرایی نشده است، اظهار کرد: مثلاً در یکی از بندهای قانون اساسی بر بالا بردن سطح آگاهی‌های عمومی در همه زمینه ها با استفاده صحیح از مطبوعات و رسانه های گروهی و وسائل دیگر تاکید شده است؛ اما امروز می‌بینید که فضای مجازی چه بلایی بر سر جامعه آورده است و چطور در جهت انحراف آگاهی‌ها کار می‌کند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: یکی از مسائلی که در انتخابات 96 با آن مواجه خواهیم شد، استفاده‌های نادرست، توطئه‌آمیز، يأس آفرين و تفرقه افکنانه از فضای مجازی است.

در انتخابات شورای شهر 96 هم شاهد لشگرکشی سیاسی خواهیم بود

وی با اشاره به یکی دیگر از بندهای قانون اساسی مبنی بر مشارکت عامه مردم برای تعیین سرنوشت سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی خود، تصریح کرد: باید دید این مشارکت چگونه تحقق يافته است. مثلا این سؤال را از خودمان بپرسیم که در انتخابات سال گذشته مجلس، آيا در تهران مشارکت مردمی صورت گرفت یا یک لشگرکشی سیاسی انجام شد؟

میرسلیم با اشاره به لزوم اصلاح قانون انتخابات در مجلس شورای اسلامی مطابق سیاست‌های کلی ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری، اظهار کرد: به عنوان نمونه باید مشخص شود که وقتی 40 درصد مردم تهران در انتخابات مجلس به گروهی غیر از گروه پیروز رأی می‌دهند، چرا نبايد سهمی در كرسى هاى مجلس داشته باشند و از مشاركت محروم بمانند؟ این یعنی هنوز قانون اساسی در مورد مشاركت مردم بدرستی فهميده و اجرا نشده است.

رئیس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی با بیان اینکه باید تاثیر سیاست‌های کلی انتخابات در اصلاح قانون انتخابات شوراها و همچنین مجلس دیده شود، گفت: به دليل تأخير در اصلاح قانون در سال 96 هم بايد شاهد لشگرکشی سیاسی ديگرى در انتخابات شورای شهر تهران باشيم.

هدف حزب موتلفه اسلامی از ورود به انتخابات96 قدرت طلبی نیست

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه مشارکت فعال، بازخواست کننده و توام با نظارت عمومی در کشور هنوز آن طور كه برازنده جمهورى اسلامى ايران است شكل نگرفته، تصریح کرد: هنوز نقاط مهم، کلیدی و سرنوشت‌سازى از قانون اساسی اجرايى نشده است.

وی در ادامه با اشاره به اصل 56 قانون اساسی مبنی بر اینکه اداره امور کشور با مردم است و هیچ کس نمی‌تواند حق حاکمیت مردم را بر سرنوشت اجتماعی‌شان سلب کند و یا در خدمت منافع فرد و گروهی خاص قرار دهد، خاطرنشان کرد: تصمیم‌گیری ما در شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی برای حضور در انتخابات سال 96 با هدف قدرت طلبی نیست بلکه موتلفه اسلامی به این دلیل وارد صحنه انتخابات می‌شود که به وظایف اجتماعى خود بپردازد وآنچه را معطل مانده از تعطیلی خارج کند.

میرسلیم با بیان اینکه اگر ما در انتخابات فعالانه مشارکت نکنیم درواقع مرتکب خلاف شده‌ایم و بی جهت حزبی را تاسیس کرده‌ایم، گفت: امروز آماده شدن مردم برای ایفای وظایفشان در امور سياسى و اجتماعى، طبق قانون اساسی، از طریق احزاب باید انجام بگیرد، در غیر این صورت بسرعت خودکامگی بوجود خواهد آمد.

اگر حزب نباشد، دچار خودکامگی میشویم

رئیس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی تاکید کرد: اگر حزب نباشد افرادى كه قدرت را به دست مى‌گيرند با تهديد خودکامگی مواجه مى‌شوند. باید در حزب حضور داشته باشیم و شاخ و برگ‌های اضافی یکدیگر را بزنیم و مشکلات و ایرادات خود را برطرف کنیم. در واقع ما می‌خواهیم در درجه اول در حزب، خودمان را از آسيب‌هاى خودكامگى مصون نگهداريم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به ضرورت ورود حزب موتلفه اسلامی به عرصه انتخابات، افزود: موتلفه اسلامی حزبی است که در آرمان‌ و مرامش قدرت‌طلبی جایگاهی ندارد و هدفش از ورود به انتخابات، رسیدن به مقام و امر و نهی کردن نیست.

وی گفت: مرحوم عسکراولادی در مقطعی نامزد ریاست‌جمهوری شد و احساس کرد وظیفه‌ای برعهده اوست. ما هم به عنوان موتلفه اسلامی چهار سال پیش وارد صحنه انتخابات شدیم و آقای دكتر آل‌اسحاق را معرفی کردیم، اما سپس براساس معیارهای کلی تصمیم گرفتیم از آنچه ائتلاف اصولگرايان تصميم گرفته است، پشتیبانی کنیم.

میرسلیم در ادامه با بیان اینکه برخی اصول قانون اساسی مغفول مانده و در اجرا موفق نبوده است، خاطرنشان کرد: ما از اول انقلاب برای اجرای اصل امر به معروف و نهی از منکر شعار داديم و تلاش کردیم و حتی برای این اصل، قانونی در مجلس تصويب شد ولی به اجرا در نيامد.

رئیس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: امروز تمام وظایفی که قانون اساسی برعهده حکومت قرار داده‌، به طور كامل اجرا نشده و در برخی موارد دچار نقایص و تخلفات است.

رهبری تاکنون 1300 بند سیاستهای کلی ابلاغ کردهاند

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به ضرورت مطالعه وصیت‌نامه امام خمینی رحمت الله عليه، تصریح کرد: ما به عنوان کسانی که مخاطب وصیت‌های امام(ره) و در زمره یاران نزدیک ایشان بوده‌ایم، باید ببینیم چقدر به آن وصیتنامه عمل کرده‌ایم؟ آیا به نصایح و وصایای امام احترام گذاشته ايم و آن را اجرا كرده ايم یا اینکه در حق آن جفا نموده‌ايم؟

وی افزود: اگر مجلس خبرگان رهبری بعد از رحلت امام خمینی رحمت الله عليه، انتخاب دیگری غیر از آیت‎‌الله خامنه‌ای می‌کرد معلوم نبود در این 27 سال چه بلاهایی بر سر ما می‌آمد و چه خون دلهایی باید می‌خوردیم.

میرسلیم تاکید کرد: وقتی وقايع از ابتدای این 27 سال تا امروز را مشاهده کنید، خواهید دید که رهبر معظم انقلاب در طرح مسائل و نکاتشان درایت بسیاری به خرج داده اند. دقیقا ما از همان نقاطی که ایشان هشدار داده اند و ما بدان توجهی نکرده ایم ضربه خورده‌ايم.

رئیس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی با بیان اینکه مقام معظم رهبری در طول این 27 سال در مجموع حدود 1300 بند تدبیر ابلاغ فرموده‌اند، گفت: سیاست‌های کلی نظام را کارشناسان و متخصصان دولت در كنار اعضاى کمیسیون‌های مجمع تشخیص مصلحت تدوین و پس از تصويب در شوراى مجمع تقدیم رهبر انقلاب كرده اند و ایشان برخی از این سیاست‌ها را حدوداً 5 تا 6 ماه مورد مداقه و بررسی قرار می‌دادند.عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در پایان با تاکید براینکه باید امروز ببینیم سیاست‌های کلی نظام تا چه اندازه تحقق یافته است، گفت: سیاست‌هایی از جمله اصل 44، خانواده، اقتصاد مقاومتی، انرژی، ترابری، سند چشم انداز 1404، محيط زيست و … بدرستی مورد توجه قرار نگرفته‌اند. مثلا گاهی در مورد چشم انداز در جهت عکس عمل شده و با اين روند ما هیچ گاه به اهداف تعیین شده در آن سند نخواهیم رسید.

لینک کوتاه : https://mirsalim.com/vsx6Q

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *