میرسلیم

دولت باید بگوید در اثر کاهش مشارکت عمومى و در مواردى اعمال مدیریت غیر متدین و غیر انقلابى و بویژه بها ندادن به نظارت مردم، مفاسدى در زمینه هاى اقتصادى و اجتماعى و فرهنگى گریبان کشور را گرفته است که در تاریخ سابقه ندارد.

سید مصطفی میرسلیم– سال نو با پیام مقام معظم رهبرى آغاز شد و سیاسیون دست اندر کار نظام، طبق معمول براى آن که از قافله عقب نیفتند، هرکدام به نوعى موضع گرفتند تا نشان دهند مطیع محض و مجرى دقیق سفارش هاى رهبرى خواهند بود.

هیچ آینده اى گسسته از حال و گذشته نیست. برطرف کردن اشکالات امروز کشور و ترسیم آینده اى امیدبخش باید براى هر مجرى صادق مبتنى بر نگرش نقادانه به عملکرد خودش باشد و نشان دهد که اشتباه یا نقص خود را فهمیده و به دنبال توجیه آن نیست ؛ نشان دهد که از گذشته عبرت گرفته و درک کرده چگونه باید علاج کند و با کنارگذاشتن مسیر انحرافى ، راه درست را به کمک افراد درست و به شیوه درست بپیماید.

دولتمردان محترم ما امروز باید اعتراف کنند که اتخاذ سیاست کاهش تورم به روش سخت تر کردن معیشت مردم بویژه طبقات محروم و ضعیف، هرچند سرعت افزایش گرانى هاى کمرشکن را کندتر کرد اما به قیمت از نفس انداختن ضعفا و تشدید رکود و بیکار ماندن جوانان و کاهش رغبت سرمایه گذاران تمام شد و بسیارى از کارگاه هاى تولیدى براى همیشه ورشکسته و بسته شدند و صدها هزار جوان با استعدادى که تحصیلات خودشان را مرهون استفاده از بودجه و امکانات کشور بودند، ناچار و در جستجوى کار و آینده اى روشن ، روانه دیار بیگانگان شدند؛ همان بیگانگانى که دولت چشم امید به وفاداریشان به نتایج مذاکرات دوخته بود ولى بارها در گذشته دور و نزدیک ، اثبات کرده اند خیرخواه مردم ما نبوده و دوستدار جمهورى اسلامى ایران نیستند ؛ همانها که با تطمیع، دام گسترانده و طراحى کرده اند تا با تهى کردن کشور ما از نیروهاى جوان و مستعد و تحصیلکرده و متخصص ، و متقابلاً به خدمت گرفتن آنها در اجراى برنامه هاى خودشان فاصله ما را ، به دلیل معطل و راکد ماندن در میدان پیشرفت ، از دیگر کشورها بیشتر کنند.

کیست که امروز مدعى شود دولت یازدهم هیچ کار نکرده است ؟ هرکس چنان ادعایى داشته باشد بسیار بى انصافى کرده است. حتماً در چهار سال گشته و هر سال با بودجه چند صدهزار میلیارد تومانى کارهایى انجام گرفته و مفید هم بوده است. اینها البته دستاوردهاى دولت در اجراى سیاستهاى خودش است که حاصل جمع آن امروز هیچ کس ، حتى دولتمردان و هواخواهان متعصبشان، را راضى نمى کند. دولت باید صادقانه بگوید مجرى سیاست هاى اقتصاد مقاومتى ابلاغى در بهمن ماه ١٣٩٢ نبوده و آن دستاوردهاى مثبت ولى ضعیف خود را به حساب اجراى سیاست هاى اقتصاد مقاومتى گزارش ندهد.

امروز دولت باید صادقانه به مردم بگوید چگونه براثر فقدان کارآمدى و مدیریت ناشایست نتوانسته است در جهت تحقق اهداف چشم انداز موفق شود و متأسفانه سیاست هاى اصل ۴۴ را با همان اجراى نادرست و انحرافى گذشته ادامه دهد؛ دولت باید بگوید در اثر کاهش مشارکت عمومى و در مواردى اعمال مدیریت غیر متدین و غیر انقلابى و بویژه بها ندادن به نظارت مردم، مفاسدى در زمینه هاى اقتصادى و اجتماعى و فرهنگى گریبان کشور را گرفته است که در تاریخ سابقه ندارد.

امروز که بیش از دو ماه از فرصت فعالیت دولت یازدهم باقى مانده نباید با سخنرانى و نامه نگارى و تظاهرات انتخاباتى ، وعده هاى سر خرمن براى سال ١٣٩۶ به مردم و رهبرى بدهد؛ باید با راستى و درستى تمام عیار کارنامه چهار سال گذشته خود را تجزیه و تحلیل و نقادى کند تا معلوم شود چه نواقصى در فعالیتها وجود داشته و بنابراین بر مبناى سیاست هاى اقتصاد مقاومتى چگونه مى توان از مخمصه رهایى یافت : هیچ کس بهتر از خود دولتمردان به نیات و حقیقت عملکرد دولت یازدهم آگاه نیست و اگر دولت در انتقاد از خود با مردم صادق باشد ممکن است بتواند بخشى از اعتماد عمومى را به خود جلب کند ؛ اگر هم دولت دیگرى سر کار آمد مى داند به کجا نباید اتکاء کند و از تکرار اشتباه هاى گذشته بپزهیزد و راه خیر و صلاح امت را بپیماید. در هر حال فراموش نکنیم وجدان مردم آگاه است و هر کس بدان توهین کند خود را بر باد فنا داده است. راه نجات از ایستگاه صدق مى گذرد.

لینک کوتاه : http://mirsalim.com/XIVro

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 10 =