soleymani

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: با شهادت سردار سلیمانی پرده های غفلت کنار رفت و آنچه رنگ فراموشی به خود گرفته بود زدوده شد و مردمان غیور ایران و آزادگان جهان، از نو، نشاط انقلابی خود را برای مقابله با استکبار و اذناب او و وتوطئه های رنگارنگ آنها بازیافتند.

«مصطفی میرسلیم»، نماینده مردم تهران در مجلس، در گفت و گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری برنا در پاسخ به این سوال دلیل محبوبیت سردار سلیمانی بین مردم و شخصیت های سیاسی چه بود و چرا ایشان همواره فارغ از جناح بندی سیاسی عمل می کردند، گفت: سردار سلیمانی سرباز وطن بود و این سربازی از ایمان او سرچشمه گرفته بود. همین ویژگی او بود که با تبعیت از فرمان مرحوم امام مانع ورود او به تشکیلات سیاسی شد و اهمیت این انتخاب و استقلال از جناح های سیاسی را بخوبی درک کرده بود؛ در نتیجۀ همین درک عمیق و درست بود که هیچ گاه داوطلب سمت های سیاسی نشد تا عده ای موافق و عده ای دیگر مخالف او شوند و وجود او، نوعی دسته بندی در جامعه ایجاد کند. به نظر من انتخاب او بسیار دقیق و حساب شده بود و فهمیده بود که اگر بخواهد، افتخارات نظامی خود را به عنوان سرباز وطن، برای کسب مناسب سیاسی خرج کند، گرچه قطعا رأی اکثریت را می‌آورد اما در حق آرمان های انقلاب و رهنمودهای امام و مصلحت های مردم ایران و عمر پرافتخار سربازی خودش جفا می شد. امید است این رفتار صادقانه و بی آلایش او سرمشق دیگران شود.

میرسلیم درباره تاثیر سردار سلیمانی بر امنیت منطقه و حتی جهان و مقابله با داعش اظهار کرد: دنیا مدیون تفکر راهبردی و طراحی داهیانه و عملیات شجاعانۀ سردار سلیمانی است و همۀ آنهایی که داعیۀ مبارزه با ارعاب و ترس آوری و آدم کشی را دارند در مقابل این از خود گذشتگی سردار سلیمانی سر تعظیم فرود می آورند. او فقط قهرمان ایرانیان نبود؛ او حقیقتا آوازۀ بلندی در جهان از خود به جای گذاشت و نشان داد، چگونه بر مبنای ایمان راسخ می توان در مقابل ظلم و تجاوز برخاسته از جهالت و هواپرستی ایستاد و پیروز شد. او امنیت را در ابعاد جهانی، تا آنجا که به مبارزه با تروریسم برمی گشت، برقرار و تثبیت کرد.

او در پاسخ به این سوال که آیا سردار سلیمانی فقط برای امنیت ایران جنگید، گفت: سردار سلیمانی از فضای انقلابی حاکم بر جمهوری اسلامی الهام گرفته بود اما تلاش و همت او بر استحکام امنیت جهان اثر گذاشت. این نمونه اگر بی نظیر نباشد کم نظیر است.

نماینده مردم تهران در پاسخ به این سوال که آیا راه سردار سلیمانی با شهادت ایشان بسته می شود، گفت: با شهادت سردار سلیمانی پرده های غفلت کنار رفت و آنچه رنگ فراموشی به خود گرفته بود زدوده شد و مردمان غیور ایران و آزادگان جهان، از نو، نشاط انقلابی خود را برای مقابله با استکبار و اذناب او و وتوطئه های رنگارنگ آنها بازیافتند.

او درباره شخصیت و ویژگی سردار سلیمانی بیان کرد: علاقه مندان به سردار سلیمانی کم نبودند و بسیارند کسانی که با او عکس دارند و از آن عکس ها بهره برداری سیاسی می کنند؛ و بسیارند افرادی که با او صمیمی بودند و حتی برای پیشبرد اهداف او پیشنهادهای فریبا می دادند؛ اغلب آن پیشنهادها ابتر ماند زیرا نیت مخلصانه ای همراه نداشت ولی بزرگ منشی سردار سلیمانی تا آنجا بود که هیچ گاه آن نتایج منفی را به رخ کسانی که به او نزدیک می شدند و ادعای همراهی می کردند نکشید، و بسیاری از اسرار را با شهادتش همراه خود برد.

لینک کوتاه : https://mirsalim.com/1q9oH

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *