آخرین جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام

یکشنبه ساعت ده و نیم صبح ١٩ دى ماه ١٣٩۵ جلسه کمیسیون امور زیربنایى مجمع تشخیص مصلحت نظام تشکیل شد.

حضرت آیه الله هاشمى رفسنجانى با اعتقادى که به پیشرفت همه جانبه جمهورى اسلامى داشت از ابتدا خود ریاست و مسئولیت این کمیسیون را به عهده گرفته بود و نسبت به برگزارى آن اهتمام و جدیت مى ورزید ، لذا اولین جمله اى که دیروز با رسمیت یافتن جلسه گفت گله اى بود محترمانه از اعضا که چرا با نیم ساعت تأخیر حاضر شده اند….

موضوع جلسه بازنگرى در سیاستهاى کلى انرژى بود ، حسب دستور مقام معظم رهبرى با توجه به این که بیش از بیست سال از مصوبه قبلى گذشته بود و با توجه به تحولاتى که در کشور ما و در جهان در این سالها رخ داده است. مقرر شده بود در این جلسه در باره پیشنهادهاى جدید و نظریات کارشناسى ،آخرین بررسى ها را انجام دهیم و اصلاحیه سیاستهاى کلى بخش انرژى را براى تصویب در صحن مجمع تشخیص مصلحت آماده کنیم.

بعد از گزارش هاى وزارت نیرو و اظهار نظر اعضا و روشن شدن کلیات و اهمیت موضوع و ضرورت جدى گرفتن راه حلها بر مبناى همکارى دولت و مردم، جناب آقاى هاشمى رفسنجانى با قدرى تأمل اظهار فرمود که چاره جویى چنین مشکلات اساسى نیازمند یکپارچگى در کشور است و سپس اشاره کرد به همدلى مبارکى که در دوران ریاست جمهورى ایشان با مقام معظم رهبرى وجود داشت و همکارى منسجمى که دیگر نهادها همچون سپاه و سازمان صدا و سیما با دولت داشتند و منجر شد به دستیابى به نتایج مثبت در امر خطیر سازندگى کشور پس از خاتمه جنگ .

این را مى توان آخرین وصیت ایشان براى نجات کشور از مشکلاتى که بدان مبتلا شده است دانست: یکپارچگى قواى سه گانه و مردم در حول محور رهبرى. باشد که این وصیت ملاک عمل مسئولان کنونى و آینده کشور قرارگیرد.

سید مصطفى میرسلیم
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام
٢٠ دى ماه ١٣٩۵

 

لینک کوتاه : http://mirsalim.com/n5bZW

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + بیست =